Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe – PRP, to autologiczny preparat osocza bogatopłytkowego, który otrzymujemy z własnej krwi pacjenta/pacjentki. Stosuje się je w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry.

Osocze bogatopłytkowe zawiera liczne czynniki wzrostu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu i naczyń krwionośnych. Przyśpieszają również powstawanie nowych komórek naskórka. W efekcie skóra się regeneruje, następuje poprawa jej elastyczności, gęstości i napięcia, natomiast fałdy i zmarszczki ulegają wygładzeniu. Skóra staje się lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza, a twarz nabiera blasku.

Zabieg ten jest szczególnie polecany osobom poszukujących naturalnych metod odmładzania lub pacjentom z chorobami alergicznymi (wszystkie składniki podawane podczas zabiegu pochodzą z krwi własnej pacjenta/pacjentki, dlatego ryzyko powstania miejscowej reakcji immunologicznej, nietolerancji czy alergii jest wykluczone).

 

Jak wygląda zabieg?

Najpierw zostaje pobrana od pacjenta/pacjentki niewielka ilość krwi metodą próżniową. Po odwirowaniu uzyskujemy osocze, zawierające płytki krwi. Po jego zagęszczeniu otrzymujemy od 4 do 6 ml osocza bogatopłytkowego, które działa poprzez aktywację płytek krwi, zawartych w pobranym osoczu, pobudzając je do produkcji specyficznych czynników wzrostu. Przygotowany preparat podaje się za pomocą igły tak jak podczas mezoterapii, tworząc śródskórne „depozyty”.

 

Efekty zabiegu:

– rewitalizacja skóry,

– wygładzenie i ujednolicenie kolorytu cery,

– poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry,

– remodeling włókien kolagenowych,

– poprawa ukrwienia skóry,

– wygładzenie zmarszczek i fałd,

– przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej,

– niwelowanie „worków” i cieni pod oczami,

– redukcja wypadania włosów, poprawa kondycji włosów.

 

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po dwóch tygodniach. Przebudowa tkanek zaczyna się już po upływie 48 godzin od pierwszego zabiegu.

Poprawa napięcia, elastyczności, gęstości skóry, przebudowa włókien kolagenowych, wypełnienie drobnych zmarszczek pojawia się po wykonaniu trzech zabiegów w schemacie 0-1-6 miesięcy.

Już po dwóch zabiegach następuje znaczne zagęszczenie włosów i poprawa ich kondycji.

 

Wskazania do zabiegu:

– skóra wiotka, pozbawiona jędrności,

– zmarszczki, bruzdy,

– skóra po zabiegach dermatologicznych i chirurgii plastycznej,

– nierówny koloryt skóry, cera pozbawiona blasku,

– nadmierne wypadanie włosów,

– włosy zniszczone, pozbawione blasku,

– blizny potrądzikowe.

 

Przeciwskazania do zabiegu:

– choroby krwi,

– nowotwory,

– ciąża i karmienie piersią,

– przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia (np. aspiryna).

 

 

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z CENNIKIEM