Karboksyterapia JULIÉ

Karboksyterapia  JULIÉ

 

Zabieg karboksyterapii polega na śródskórnej lub podskórnej iniekcji dwutlenku węgla za pomocą urządzenia JULIÉ CARBOXYTHERAPY™. Podanie w ten sposób gazu jest interpretowane przez organizm jako niedotlenienie, co skutkuje zwiększeniem przepływu krwi, poprawą mikrokrążenia, zwiększeniem ilości tlenu i składników odżywczych, odnową komórkową, aktywacją procesów dotleniania tkanek oraz zwiększeniem ilości naturalnych czynników wzrostu.

Zabieg karboksyterapii jest bardzo bezpieczny, ponieważ stosowany podczas niego dwutlenek węgla jest produkowany przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu – dlatego gaz ten nie wykazuje szkodliwego działania na ludzki organizm.

Urządzenie JULIÉ CARBOXYTHERAPY™ zostało wyposażone w nowoczesne systemy gwarantujące bezpieczne i efektywne zabiegi, m.in.:

Double Heating System – system polegający na podwójnym podgrzaniu dwutlenku węgla, który znacząco zmniejsza odczucia bólowe podczas zabiegu.

– Air Clean System – pozbywa się powietrza atmosferycznego z całego urządzenia minimalizując wystąpienie komplikacji po zabiegu.

– Hybrid Filtering System – dwuetapowy proces filtrowania dwutlenku węgla gwarantujący najwyższą sterylność wprowadzanego gazu.

 

Wskazania do zabiegu:

      nadmiar tkanki tłuszczowej,

      cellulit,

      rozstępy,

      blizny,

      wiotka skóra,

      zmarszczki,

      nadmierne wypadanie włosów,

      łuszczyca.

 

Zabieg karboksyterapii może być wykonywany na różnych obszarach ciała i twarzy w zależności od wskazań:

    BIOREWITALIZACJA SKÓRY/ NIWELOWANIE ZMARSZCZEK (twarz, szyja, dekolt, dłonie itp.)

 

Dzięki podaniu dwutlenku węgla celowo i świadomie „wywołujemy” stan zapalny, który jest pożądaną i prawidłową reakcją. Stymuluje on uwalnianie przez skórę czynników wzrostu i pobudza aktywność fibroblastów do produkcji włókien elastyny i kolagenu nawet o 40%. Przebudowa skóry rozpoczyna się już od pierwszego zabiegu, skóra ulega wygładzeniu i uelastycznieniu. Wskazaniem do zabiegu jest brak elastyczności, jędrności, nawilżenia, dotlenienia, pierwsze oznaki starzenia, drobne zmarszczki, ogólna poprawa kondycji skóry twarzy, szyi i dekoltu, dłoni (rewitalizacja). Po skończonej serii widoczne skóra jest bardziej napięta, zredukowany opadający podbródek lub szyja, następuje pogrubienie skóry właściwej oraz zmniejszenie ilości drobnych zmarszczek. Efekt ostateczny widoczny jest po około 4 – 5 tygodniach.

* Zalecana ilość zabiegów: 4-10 wykonywanych co 10-14 dni.

 

    CIENIE POD OCZAMI, LIFTING OKA, ZMARSZCZKI

 

Zabieg polega na dotlenieniu skóry, co prowadzi do powstania nowych sieci naczyń włosowatych oraz uaktywnienia już istniejących – skóra staje się widocznie młodsza, zdrowsza i świeższa. Mikrokrążenie zostaje przywrócone i pobudzone, dzięki czemu krew jest odprowadzana z leczonego obszaru, a w efekcie cienie pod oczami zostają zredukowane. Po serii zabiegów skóra odzyskuje zdrowy odcień i bardziej świetlisty wygląd, a efekty mogą utrzymać się nawet od 3 do 6 miesięcy.

* Zalecana ilość zabiegów: cienie pod oczami i lifting oka: 3-6 zabiegów co 14 dni, zmarszczki: 4-10 zabiegów co 10-14 dni.

 

    ŁYSIENIE, NADMIERNE WYPADANIE WŁOSÓW (skóra głowy)

 

W tym przypadku dwutlenek węgla podawany jest śródskórnie w obszary zmienione chorobowo. CO2 rozchodzi się równomiernie pod skórą głowy jednocześnie rozszerzając miejscowo naczynia krwionośne oraz tworząc nowe – dzięki temu lokalne mikrokrążenie ulega poprawie. Brodawka włosa zaopatrzona jest w naczynia krwionośne, które pod wpływem dwutlenku węgla zostają rozszerzone, dotlenione oraz odżywione, co w konsekwencji powoduje wzrost macierzy i aktywowanie mieszków włosowych. Karboksyterapię warto wykonywać w terapii skojarzonej z mezoterapią, osoczem bogatopłytkowym oraz peptydami. W znaczący sposób przyspieszy to proces stymulacji wzrostu włosów oraz zahamuje wypadanie istniejących. Już po 10 zabiegach obserwuje się wyraźne zagęszczenie włosów, stają się mocniejsze oraz zdrowsze.

* Zalecana ilość zabiegów: 10-20 wykonywanych co 7-10 dni.

 

    NADMIAR TKANKI TŁUSZCZOWEJ (podwójny podbródek, ramiona, brzuch, uda, pośladki, kolana)

 

Iniekcja dwutlenku węgla prowadzi do wymodelowania sylwetki oraz redukcji zlokalizowanej tkanki tłuszczowej. Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na aplikację CO2 – karboksyterapia osłabia je urazem ciśnieniowym w trakcie podawania gazu. Dwutlenek węgla w organizmie częściowo przekształca się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Pod wpływem podania CO2 w organizmie dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych w obszarze, gdzie jest aplikowany, tym samym dochodzi do zwiększonego dotlenienia warstw skóry i zniszczenia ścian adipocytów magazynujących tłuszcze. Zabieg karboksyterapii zwiększa możliwość lipolizy czyli rozkładu hydrolitycznego trójglicerydów w tkance tłuszczowej. Rozkład ten prowadzi do powstania kwasów tłuszczowych i glicerolu, te z kolei uwolnione są do krwiobiegu i wychwytywane przez większość tkanek (z wyłączeniem mózgu i erytrocytów). Następnie są estryfikowane do acylogliceroli lub utleniane, jako główne źródło energetyczne do dwutlenku węgla i wody.

 

Terapia dwutlenkiem węgla przynosi spektakularne efekty, ponieważ skoncentrowana jest bezpośrednio na problematycznym obszarze, gdzie zdeponowany jest nadmiar tkanki tłuszczowej. Ponadto w wyniku iniekcji dochodzi do zwiększenia metabolizmu (podwyższenie temperatury tkanki tłuszczowej) i utworzenia nowych naczyń krwionośnych. Pod wpływem CO2 wzmożony zostaje drenaż limfatyczny i cyrkulacja tlenu w leczonym obszarze, co w konsekwencji po zakończonej serii zabiegów prowadzi do wymodelowania sylwetki i redukcji lokalnych złogów tłuszczowych.

* Zalecana ilość zabiegów: w zależności od obszaru i stopnia zaawansowania od 6-20 zabiegów wykonywanych 1-2 razy w tygodniu.

 

    CELLULIT (I – III STADIUM) (ramiona, brzuch, uda, pośladki)

 

Na powstawanie cellulitu szczególnie narażone są kobiety, ze względu na specyficzną strukturę tkanki tłuszczowej z cienkimi przegrodami tkanki łącznej ułożonymi prostopadle do powierzchni skóry, nie zaś skośnie, jak u mężczyzn. Cellulit stanowi problem o wieloczynnikowym podłożu – do nasilenia schorzenia przyczyniają się m.in. zmiany naczyniowe, upośledzenie układu limfatycznego i krążenia, nadwaga i niewłaściwa dieta. Karboksyterapia jest jedyną metodą wpływającą na wszystkie czynniki odpowiedzialne za powstanie cellulitu. Dzięki kompleksowemu działaniu terapii, jest to najlepszy ze wszystkich dotychczasowych sposobów całkowitej redukcji cellulitu.

Reakcją skóry na iniekcję dwutlenku węgla jest stan zapalny, dzięki któremu następuje stymulacja produkcji elastyny i kolagenu. Remodeling skóry rozpoczyna się od pierwszego zabiegu, włókna kolagenowe ulęgają skurczeniu, mikrokrążenie ulega poprawie lub wznowieniu, następuje odbudowa i odżywienie komórek, a skóra zostaje wygładzona i sprężysta. Podanie CO2 jest interpretowane przez organizm jako niedotlenienie i reaguje zwiększonym przepływem krwi w leczonym miejscu, tworząc nowe, drobne naczynia krwionośne co zapewnia wzrost ilości tlenu i czynników odżywczych w miejscu poddanym terapii. Poprawa krążenia i odżywienia tkanki powoduje, że komórki lepiej się regenerują. Następuje stymulowana produkcja kolagenu oraz poprawia się retencja wody, a co za tym idzie zmniejszają się obrzęki.

* Zalecana ilość zabiegów: w zależności od stopnia zaawansowania 6-20 wykonywanych 1-2 razy na tydzień.

 

    WIOTKOŚĆ SKÓRY (ramiona, brzuch, uda, pośladki)

Zwiotczenie skóry spowodowane jest uszkodzeniem włókien kolagenowych i elastyny. Istnieje również wiele czynników zewnętrznych, które potęgują ten problem. Należą do nich zaburzenia hormonalne, gwałtowne odchudzanie, korzystanie z solarium oraz długie i częste korzystanie ze słońca, narażenie na stres, uwarunkowania genetyczne, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, niewłaściwe odżywianie. Utrata elastyczności jest naturalnym procesem starzenia się skóry, z którym zabieg karboksyterapii przynosi doskonałe efekty zarówno w rewitalizacji trudno dostępnych miejsc jak brzuch i ramiona. Zabieg karboksyterapii stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych oraz poprawia lokalne mikrokrążenie i odnowę komórkową. Po skończonej serii rozpoczyna się przebudowa skóry, powodująca skurczenie się włókien kolagenowych, wpływająca ostatecznie na jakość, jędrność i sprężystość skóry. Przez 7 dni po zabiegu karboksyterapii istnieje wzmożona cyrkulacja tlenu w miejscach aplikacji. Mikrokrążenie zostaje przywrócone i pobudzone, a drenaż limfatyczny zwiększony. W efekcie skóra wygląda promiennie, świeżo i zdrowo.

* Zalecana ilość zabiegów: 6-12 wykonywanych co 7-10 dni.

 

    ROZSTĘPY, BLIZNY (twarz, ciało)

 

W przypadku rozstępów i blizn za sprawą działalności dwutlenku węgla podanego śródskórnie bezpośrednio w obszar zabiegowy zachodzi synteza kolagenu i elastyny, spowodowana wzmożonym przepływem krwi bogatej w tlen i substancje odżywcze. Proces usuwania blizn i rozstępów zachodzi stopniowo, skóra regeneruje się wraz z kolejnymi sesjami. Dwutlenek węgla

aplikowany jest pod warstwę powierzchniową blizny/rozstępu, powoduje poszerzenie kapilar, co ułatwia przepływ krwi. Układ krążenia interpretuje napływ CO2 jako deficyt tlenu, który w wzmożonych ilościach dostarczany jest do leczonego obszaru wraz z krwią, dzięki czemu zwiększeniu ulega cyrkulacja krwiobiegu.

* Zalecana ilość zabiegów: 6-20 wykonywanych co 10-14 dni.

 

    OBJAWY ŁUSZCZYCY (skóra głowy, ciało)

 

W przypadku łuszczycy harakterystyczne są zmiany ilościowe i jakościowe kapilar. Obserwuje się wydłużenie części żylnej naczyń włosowatych kosztem skrócenia części tętniczej tych naczyń. Ponadto w obrębie blaszki łuszczycowej obserwuje się zdeformowane kapilary o poskręcanym, wężykowatym przebiegu. Nieprawidłowości w obrębie kapilar utrzymują się kilka miesięcy po zniknięciu zmian skórnych. Obraz kapilaroskopowy jednoznacznie pokazuje upośledzone mikrokrążenie w obrębie blaszki łuszczycowej. Po terapii dwutlenkiem węgla obserwuje się prawidłowy obraz kapilaroskopowy skóry z łuszczycą.

Karboksyterapia zalecana jest do terapii łuszczycy w połączeniu z tradycyjnymi metodami medycznymi. Przyspiesza leczenie zmian i wydłuża znacznie okresy remisji. Podczas zabiegu karboksyterapii pobudzane są procesy neowaskularyzacji (tworzenia się naczyń krwionośnych) i rewaskularyzacji (poszerzenia i udrożnienia zwężonych naczyń krwionośnych). Procesy te potęgują dotlenienie i odżywienie obszarów dotkniętych zmianami łuszczycowymi. W skórze łuszczycowej dochodzi do zmian w dystrybucji wapnia, podany CO2 reguluje gospodarkę wapniową poprzez aktywność cAMP i cGMP. Dodatkowo dochodzi do zwiększenia natlenowania i odżywienia otaczających tkanek.

* Zalecana ilość zabiegów: 6-20 wykonywanych co 7-10 dni.

 

Przeciwskazania do zabiegu karboksyterapii:

      ciąża i okres laktacji,

      ostra niewydolność serca,

      niedawny zawał serca lub dławica piersiowa,

      ciężka niewydolność nerek, dializy,

      niedawno przebyty udar mózgu,

      chroniczne choroby płuc, POCHP,

      niekontrolowane ciśnienie krwi,

      epilepsja,

      jaskra,

      niedawne zapalenie żył lub zator płuc,

      niekontrolowana cukrzyca,

      nowotwór, chemioterapia,

      poikilodermia (zaburzenia barwnikowe/hiperpigmentacyjne/naczyniowe),

      zaburzenie gojenia, choroby tkanki łącznej,

      choroba Von Willebrand’a (skaza krwotoczna),

      hemofilia (zaburzenia krzepliwości krwi),

      zakażenie bakteryjne,

      ciało obce w obszarze poddanym leczeniu,

      opryszczka w ostrej fazie,

      wirusowa infekcja skóry,

      trądzik różowaty,

      leczenie antybiotykami,

      łuszczyca w fazie aktywnej w miejscu zabiegu,

      skłonność do bliznowców,

      strach przed igłami.

 

Czasowe przeciwskazania do zabiegu:

      niedawne przyjęcie aspiryny lub leków przeciwzapalnych obniżających krzepliwość krwi,

      ostra infekcja skóry (aż do momentu wyleczenia),

      antykoagulacja,

      inne estetyczne procedury w okresie krótszym niż 15 – 30 dni przed wykonaniem zabiegu (botoks, wypełniacz),

      przebyte niedawno zabiegi chirurgiczne,

      ogólny zły stan zdrowia np. przeziębienie.

 

Klasyczne „efekty uboczne” karboksyterapii:

      ból w miejscu aplikacji wywołany zwiększonym ciśnieniem,

      uczucie rozpierania,

      rumień w miejscu aplikacji,

      tymczasowe znieczulenie poniżej miejsca wkłucia,

      uczucie ciepła (rozszerzenie naczyń),

      uczucie wzdęcia (chwilowo),

      uczucie pieczenia, mrowienia, swędzenia,

      obrzęk.

 

Postępowanie po zabiegu:

      należy unikać rozcierania, pocierania, masażu skóry w miejscu zabiegowym do 48h,

      nie należy stosować kremów/preparatów z substancjami czynnymi np. retinol, witamina C, peptydów przez okres minimum 3 dni,

      na miejsce zabiegowe, które jest odsłonięte na promieniowanie słoneczne należy stosować krem z filtrem 50+ przez okres minimum 3 dni po zabiegu,

      w przypadku karboksyterapii na skórę twarzy – do wygojenia nie stosować innych zabiegów na twarz bez konsultacji z kosmetologiem,

      do 3 dni nie należy korzystać z sauny, basenu, solarium, samoopalaczy, kąpieli słonecznych,

      do 12h nie należy wykonywać intensywnych ćwiczeń.

 

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z CENNIKIEM