Gen Factor

Gen Factor to innowacyjny preparat wykorzystywany w medycynie i kosmetologii komórkowej służący do kompleksowej odbudowy i regeneracji skóry. Preparat posiada udokumentowane działanie w terapii przeciwstarzeniowej, trądziku, trudno gojących się ran (np. oparzenia, owrzodzenia), rozstępów, blizn potrądzikowych i pooparzeniowych, przy ubytkach w tkankach, itd. Wspomaga wzrost komórek i tkanek dzięki stymulacji tworzenia się DNA. Pod jego wpływem skóra zaczyna wykształcać nie tylko nowe włókna kolagenowe, ale też całą macierz tkankową. Preparat jest niezwykle skuteczny w gaszeniu stanu zapalnego.

Twórcami przełomowych receptur jest grupa 14 polskich naukowców pod kierownictwem dr Wojciecha Karwowskiego, specjalisty w dziedzinie bioinżynierii tkankowej i biomedycznej. Wieloletnie badania w laboratoriach inżynierii tkankowej wykazały wysoką skuteczność preparatu.

 

Gen Factor polecany jest również po zabiegach inwazyjnych takich jak np. HIFU, mikropigmentacja, mezoterapia, laser frakcyjny, a także po zakończeniu terapii nowotworów skóry za pomocą naświetlań, radiacji.

 

W składzie żelu Gen Factor znajdują się izolowane proteiny takie jak: czynniki wzrostu, białka immunomodulacyjne, substancje bakteriostatyczne, jak również peptydy, enzymy, poliamidy, pochodne kwasów nukleinowych i aminokwasów oraz unikalny zestaw witamin i związków mineralnych. Dzięki zawartości białek z grupy transferyn świetnie sprawdza się w przypadku stanów zapalnych: zarówno tych pierwotnych (np. trądzik, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca), jak i wtórnych stanów zapalnych (po zabiegach inwazyjnych).

 

Terapia Gen Factor polega na zastosowaniu preparatu na wcześniej uszkodzoną tkankę lub inicjowanie tego uszkodzenia podczas zabiegu specjalistycznego, rozpoczynając w ten sposób intensywny proces regeneracji.

Efekty zabiegu:

✔  zagęszczenie skóry twarzy i ciała (już po pierwszym zabiegu o ponad 20%),

✔  spłycenie blizn i rozstępów,

✔  rozjaśnienie przebarwień,

✔  regeneracja po zabiegach inwazyjnych z zakresu medycyny estetycznej,

✔  działania łagodzące w stanach zapalnych, egzemie, łuszczycy i zmianach trądzikowych,

✔  działanie antyseptyczne, regenerujące oraz przeciwzapalne,

✔  normalizacja procesów gojenia głębokich uszkodzeń naskórka,

✔  łagodzenie stanów alergicznych,

✔  stymulacja układu odpornościowego skóry,

✔  stymulowanie ekspresji genów.

 

Przeciwwskazania:

– ciąża i karmienie piersią,
– choroby autoimmunologiczne,
– niewyrównana cukrzyca,
– choroby nowotworowe i okres do 5 lat po zakończeniu leczenia.

 

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z CENNIKIEM