Fibryna bogatopłytkowa

Fibryna bogatopłytkowa

Fibryna bogatopłytkowa, podobnie jak osocze bogatopłytkowe, jest substancją zaliczaną do tzw. krwiopochodnych preparatów autologicznych. Jest otrzymywana z  krwi własnej pacjenta/pacjentki. Znajduje się w niej duża ilość różnego rodzaju czynników wzrostu i związków powodujących stymulację podziałów komórkowych i powstawanie tkanek. Preparat wpływa na pobudzenie procesów angiogenezy, czyli tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Zabieg stymuluje skórę do regeneracji, czego efektem jest poprawa jej jędrności i napięcia co skutkuje odmłodzeniem wyglądu.

Fibryna bogatopłytkowa jest metodą w stu procentach bezpieczną, ponieważ podczas zabiegu wykorzystywana jest krew własna pacjenta, dlatego ryzyko powstania miejscowej reakcji immunologicznej, nietolerancji czy alergii jest wykluczone.

Fibryna bogatopłytkowa różni się od osocza bogatopłytkowego tym, że ma usieciowaną, trójwymiarową strukturę. Dzięki temu płytki krwi, które się w niej znajdują, przez dłuższy czas są stymulowane do wydzielania czynników wzrostu mających rewelacyjny wpływ na skórę.

Różnica w pozyskiwaniu fibryny bogatopłytkowej polega na prędkości wirowania. W przypadku fibryny bogatopłytkowej prędkość wirowania jest dużo niższa niż w przypadku pozyskiwania osocza bogatopłytkowego. Dzięki temu nie dochodzi do jej całkowitego oddzielenia i pozostaje ona w preparacie.

 

Jak wygląda zabieg?

Zabieg rozpoczyna się od pobrania od pacjenta/pacjentki niewielkiej ilości krwi metodą próżniową. Następnie krew zostaje odwirowana w odpowiednich warunkach z niską prędkością wirowania. Dzięki temu otrzymujemy preparat złożony z usieciowanej, trójwymiarowej struktury włókien fibryny oraz dużej ilości płytek krwi i czynników wzrostu. Ostatni etap to zaaplikowanie preparatu pacjentowi. Podaje się go za pomocą igły tak jak podczas mezoterapii, tworząc śródskórne „depozyty”.

 

Wskazania:

– zmarszczki (zmarszczki palacza, kurze łapki, zmarszczki poprzeczne na czole)

– bruzdy na twarzy (bruzdy marionetki, bruzdy nosowo – wargowe)

– wiotka skóra, pozbawiona jędrności,

– cienie i „worki” pod oczami.

 

Przeciwskazania:

– choroby krwi,

– nowotwory,

– ciąża i karmienie piersią,

– przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia (np. aspiryna).

 

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z CENNIKIEM