Epilacja laserowa

Epilacja Laserowa Soprano Titanium

Soprano Titanium to najnowocześniejszy dostępny na rynku laser do epilacji. Łączy w sobie aż 3 wiązki laserowe, dzięki czemu dociera do włosów mieszczących się na różnych głębokościach.

  • wiązka diodowa – speed (810 nm) skuteczna przy ciemnym i średnim owłosieniu
  • aleksandrytowa (755 nm) przeznaczona dla jasnych włosów i jasnej skóry
  • neodymowo jagowa (1064 nm) – idealne rozwiązanie dla ciemniejszej skóry.

 

Połączenie tych trzech technologii gwarantuje najwyższą skuteczność w laserowej redukcji owłosienia. Głowica lasera wysyła wiązkę na różne głębokości struktur w mieszku włosowym dlatego sama epilacja laserowa jest bardziej precyzyjna i może być stosowana przy każdym fototypie skóry. Ponadto w przeciwieństwie do standardowych technologii epilacji laserowej HR, platforma Soprano Titanium charakteryzuje się bezbolesnością zabiegów.

Pozwala na to technika pracy SHR urządzenia – skóra właściwa jest stopniowo podgrzewana do temperatury, która skutecznie niszczy mieszki włosowe i zapobiega ich ponownemu wzrostowi, unikając jednocześnie uszkodzeń otaczających tkanek. Dodatkowo zaawansowany system chłodzenia Ice Plus™ obecny w głowicy urządzenia w sposób ciągły chłodzi skórę i ułatwia regulację temperatury podczas zabiegu dla jeszcze większego komfortu.

Soprano Titanium™ to jedyny laser do epilacji pracujący w trybie In-Motion™. Zabiegi wykonywane są przy ciągłym ruchu głowicy, gwarantującym pełne pokrycie depilowanego obszaru. W porównaniu do innych technologii znacząco skraca to czas trwania zabiegu i podnosi komfort pacjenta. Nowa głowica Quattro 3D posiada dużą powierzchnię spotu zabiegowego wynoszącą aż 4 cm2. Zabiegi epilacji laserowej są przez to bardzo szybkie, ponieważ możemy pracować na obszarze nawet do 600 cm2. Dzięki aż trzem długościom fal podczas zabiegu epilacji laserowej uszkadzane są struktury włosa na różnych głębokościach, a sama epilacja jest bardzo precyzyjna i doskonale sprawdzi się na fototypach skóry I-VI oraz skórze opalonej.

 

Wskazania do zabiegu:

–  Chęć usunięcia niechcianego owłosienia w dowolnym obszarze, np.: na twarzy, pod pachami, w pachwinach, w okolicy bikini, na udach, łydkach, plecach,…

–  Epilacja laserowa jest szczególnie polecana osobom, które borykają się z problemem wrastających włosków– zabieg nie podrażnia skóry i eliminuje źródło problemu – niszczy cebulkę, więc włos nie odrasta.

Epilacja Soprano Titanium z powodzeniem może być stosowana w przypadku skóry naczynkowej lub wrażliwej, dla której tradycyjne metody usuwania owłosienia często stanowią problem.

Przeciwskazania do zabiegu:

–  ciąża i okres karmienia piersią,

–  nieustabilizowana cukrzyca,

–  choroby układu krążenia,

–  nowotwory w ostrej fazie (przebyte – po konsultacji lekarskiej),

–  stany zapalne skóry,

–  aktywna opryszczka,

–  choroby skóry: bielactwo lub łuszczyca,

–  przyjmowanie preparatów na bazie ziół fotouczulających (np. bratek, dziurawiec, nagietek, rumianek, arcydzięgiel, arnika),

–  stosowanie tetracyklin/izotretynoiny/retinoidów,

–  stosowanie kremów z retinolem/kwasami/witaminą A w ostatnich 4 tygodniach,

–  usuwanie włosów za pomocą depilatora/wosku/pęsety w ciągu ostatnich 3 tygodni,

–  świeża opalenizna (słońce/solarium/samoopalacz) – należy odczekać 2 tygodnie.

Jak przygotować się do zabiegu?

–  Skóra poddawana zabiegowi depilacji laserowej musi być ogolona – określoną część ciała należy ogolić maszynką najlepiej w dniu poprzedzającym wizytę. Do usunięcia włosków nie wolno używać metod mechanicznych i chemicznych (pęseta, depilator, wosk) na 3 tygodnie przed zabiegiem.

–  W dniu zabiegu nie wolno stosować antyperspirantów oraz innych środków mogących spowodować podrażnienie skóry.

–  Jeśli depilacja dotyczy pach, na 2 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić blokery potu np. Etiaxil, Antidral.

–  Jeśli skóra jest podrażniona lub sucha, należy zastosować odpowiednie kremy nawilżająco – kojące kilka dni wcześniej.

–  Nie wykonujemy peelingów skóry, która będzie poddana zabiegowi epilacji na 2 tygodnie przed wizytą w gabinecie

Jak wygląda zabieg?

W pierwszej kolejności skóra pacjenta zostaje oczyszczona z kosmetyków lub perfum. Jej powierzchnia jest pokrywana żelem ochronnym, a osoba wykonująca zabieg dobiera odpowiednie parametry zabiegowe. Przed przystąpieniem do epilacji pacjent zakłada okulary ochronne. Głowica urządzenia jest przykładana do skóry pacjenta i w trakcie trwania zabiegu stale przesuwana po obszarze zabiegowym. W trakcie pracy urządzenie wysyła impulsy lasera o trzech długościach fal, które działając na zasadzie selektywnej fototermolizy, trwale uszkadzają struktury włosa na różnych głębokościach.

Zalecenia po zabiegu:

–  Ok. 3-4 tygodnie po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce. Odsłonięte obszary skóry poddane zbiegowi należy zabezpieczać filtrem przeciwsłonecznym SPF 50.

–  Bezpośrednio po zabiegu epilacji laserowej należy zakładać przewiewne, lekkie ubrania wykonane z naturalnych tkanin.

–  Kilka dni po zabiegu należy unikać basenu, sauny, jacuzzi oraz zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego.

–  Naturalnym objawem jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie skóry poddanej zabiegowi.

Wszystkie te objawy powinny samoistnie ustąpić maksymalnie po kilku dniach. W czasie, kiedy skóra jest podrażniona po zabiegu, należy ją w odpowiedni sposób pielęgnować:

–  Do mycia używać delikatnego żelu lub toniku. Ważne, by kosmetyki nie zawierały alkoholu i intensywnych, drażniących substancji zapachowych.

–  Osuszać skórę w delikatny sposób – nie należy pocierać skóry szorstkim ręcznikiem.

–  Jeśli epilacja dotyczyła pach, należy unikać dezodorantów i antyperspirantów.

–  Stosować kosmetyk łagodzący (krem, maść) zgodnie z zaleceniem osoby wykonującej zabieg.

Ile zabiegów epilacji laserowej należy wykonać?

Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty zabiegowe należy wykonać serię zabiegową, która zwykle wynosi ok. 6-8 zabiegów wykonywanych co 4-6 tygodni (w przypadku zabiegów dotyczących skóry twarzy), 6-8 tygodni (w przypadku zabiegów dotyczących pozostałych obszarów). Dlaczego? W depilacji laserowej wiązka lasera działa w sposób trwały wyłącznie na włosy, znajdujące się w fazie wzrostu (anagenu), natomiast nie wszystkie włosy rosną jednocześnie. Część z nich znajduje się w fazie przejściowej, czyli w katagenie (gdy tracą połączenie z mieszkiem włosowym), a część w ogóle trwa w uśpieniu, czyli w telogenie. O trwałym zniszczeniu włosa mówimy wtedy, gdy zniszczymy jego macierz. Aby się do niej dostać, wiązka lasera do epilacji wykorzystuje łodygi włosów. Gdy są połączone z macierzą w fazie wzrostu, zabieg jest skuteczny. W pozostałych fazach laser co prawda wychwytuje melaninę obecną we włosach, ale energia nie dociera do macierzy. Laser zniszczy wtedy tylko łodygi, a włos normalnie odrośnie. Dlatego tak ważne jest regularne wykonanie serii zabiegów depilacji laserowej.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z CENNIKIEM